اخبار و تازه ها, سلامتی و ورزشی, مقالات

ورزش با ترامپولین، راهی کم هزینه و عالی برای پیشگیری از بیماری ها

ورزش

ترامپولین برای ورزش ، درمان و پیشگیری از بیماری ها

 

 

با ترامپولین به تمام نباز های بدن خود پاسخ می دهید!! باور ندارید؟

فواید ورزش با ترامپولین آنقدر زیاد است، که ممکن است به درست بودن آن شک کنید. ما کاملاً به شما حق می ­دهیم!! از دید بسیاری از مشتریان، این سوال مطرح می­شود که چطور یک وسیله به این سادگی می ­تواند توان بدن را بالا ببرد و تا این حد برای سلامتی بدن مفید باشد؟ جواب این سوال در سبک زندگی روزمره­ ای است که نسل جدید با آن سر و کار دارد. بدن انسان برای زندگی پشت میز نشینی و استفاده از وسایل نقلیه برای جا به جایی طراحی نشده است. اجداد ما در حدود پنج هزار سال پیش، کیلومتر­ها برای یافتن غذا پیاده‌روی می­ کردند و یا از درخت بالا رفته و یا در آب ها شنا می­ کردند تا مایحتاج زندگی خود را تأمین نمایند. بدن انسان­ ها برای چنین شرایط سختی طراحی شده و کاملاً با آن تطابق پیدا کرده است. سبک جدید زندگی شهر نشینی و عدم تحرک کافی، باعث تحلیل رفتن ماهیچه ها و کاهش سطح قدرت بدن شده است.

بدن انسان همچنان به همان فعالیت ­ها نیاز دارد تا سالم، قوی و فعال باقی بماند. بدون این فعالیت­ها بدن انسان در خطر ابتلا به بیماری­های جدی قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، به جرات می ­توان گفت برخی از این بیماری ­ها مانند چاقی، بیماری­های قلبی و … فراگیر شده ­اند. به طور کلی بدن انسان پتانسیل بالقوه بسیار بالایی دارد ولی زندگی روزمره امکان تقویت آن را کاهش داده و به همین خاطر بدن نسل جدید با ضعف شدیدی مواجه است.

بیشتر بخوانید   درمان کمر درد و پوکی استخوان به آسانی با ترامپولین

ترامپولین­ های ارائه شده در شرکت ایران ترامپولین به عنوان یک تمرین کامل و جامع برای بدن شما طراحی و ارائه شده­ اند. تمرین­ منظم با این ترامپولین ­ها باعث تقویت ماهیچه ­های قلب شده و همچنین ظرفیت هوای ریه ­های شما را افزایش می ­دهد. همچنین این وسیله مانع از کاهش تراکم استخوان­ های بدن شده و شما را از پوکی استخوان مصون می ­دارد. تمرین ­های منظم با ترامپولین باعث می ­شود که شما چربی­ های اضافه بدن خود را بسوزانید و در طول روز انرژی بیشتری در بدن خود احساس نمایید. با استفاده از این ورزش شما توانایی حفظ تعادل خود را نیز افزایش می ­دهید که این امر در بروز مشکلات ناشی از افتادن و زمین خورد بسیار حائز اهمیت می­باشد. ورزش روزانه با ترامپولین باعث می ­شود که بدن شما سموم، باکتری­ های مضر و مواد زائد موجود در خون را به صورت همزمان دفع نماید؛ این امر به تدریج باعث ایجاد حس نشاط و سر زندگی بیشتری در زندگی روزانه شما خواهد شد.

شرکت ایران ترامپولین با بیش از پنج سال سابقه کار در طراحی و واردات وسایل ورزشی، تمامی دغدغه­­های ناشی از انتخاب ورزش مناسب، وسیله مناسب، خدمات و آموزش­های مناسب را برای شما از بین خواهد برد. ایران ترامپولین تضمین کننده تفریح، سرگرمی، ورزش و آسایش شما در زمینه ترامپولین خواهد بود. شما می ­توانید تنها با چند دقیقه تمرین با ترامپولین سلامتی، تناسب اندام و آرامش خود را احیا کرده و سلامت خود را تقویت نمایید.

 

افزایش عملکرد غدد لنفاوی بدن

سیستم لنفاوی

شبکه لنفاوی بدن انسان از رگ­ها، غدد و سلول ­هایی تشکیل شده است که وظیفه پاک سازی بدن انسان را بر عهده دارد. در بدن انسان مایع غلیظی به اسم مایع لنفاوی وجود دارد که وظیفه جمع­ آوری باکتری ­های مضر، ویروس­ها و مواد زائد بدن را دارد؛ این مواد پس از جمع آوری به غدد لنفاوی انتقال داده شده و در آنجا از بین برده می­ شوند. همچنین در مایع لنفاوی سلول­هایی به نام lymphocyte وجود دارند که ارگانیزم­ های زنده مضر را در بدن شناسایی کرده و به آن­ها حمله می ­کنند.

بیشتر بخوانید   حرکات ترامپولین

زمانی که  سیستم لنفاوی بدن شما تنبل و یا دچار مشکل شده باشد، بدن شما در مقابل بیماری ها، آسیب پذیر خواهد شد. این بیماری ­ها می­ توانند ساده مانند سرماخوردگی و یا بسیار جدی باشند، مانند سرطان. یکی دیگر از مشکلات رایج سیستم لنفاوی بیماری لنف ادم می‌باشد که در آن دست و یا پای بیمار از مایع لنفاوی اشباع شده و ورم می ­کند. در این موارد مایع لنفاوی به درستی تخلیه نمی ­شود و باعث ایجاد تورم و درد می ­گردد.

ترامپولین­ باعث تحریک و افزایش فعالیت سیستم لنفاوی بدن انسان می­ شود که این امر در سلامت کلی بدن نقش به سزایی دارد. بعد مدت کوتاهی استفاده از ترامپولین شما در خواهید یافت که نشاط دوباره یافته ­اید و بسیار پر انرژی­ تر از قبل هستید. دلایل علمی در ورای این امر طبیعی وجود دارد که در ادامه به آن­ها خواهیم پرداخت.

آیا شما می ­دانستید که به میزان دو برابر خون موجود در بدن انسان، مایع لنفاوی وجود دارد؟ خون در رگ­­های بدن به وسیله ماهیچه­ های قدرتمند قلب به گردش در می­آید اما مایع لنفاوی فاقد چنین سیستم گردش ایده آلی می­ باشد. حال سؤال می­ شود که چطور این حجم از مایع موجود در بدن انسان به گردش در می ­آید تا وظیفه بسیار مهم خود را به خوبی انجام دهد؟

 

گردش جریان مایع لنفاوی در سیستم لنفاوی به شدت وابسته به حرکات فیزیکی بدن، جاذبه زمین و انقباض ماهیچه ای می ­باشد. هزاران سال پیش، تقلا برای یافتن شکار و غذا باعث شده بود که سیستم لنفاوی اجداد ما به خوبی فعالیت نماید و قدرت لازم را برای مقابله با بسیاری از بیماری­ ها را داشته باشد. امروزه با کاهش تحرک، استفاده بیش از حد وسایل نقلیه و پشت میز نشینی فعالیت فیزیکی انسان به شدت کاهش پیدا کرده است که به موجب آن گردش مایع لنفاوی نیز کاهش یافته است؛ این امر خود بستر ساز بسیار از بیماری ­ها می ­باشد.

دکتر گایتون و هال در کتابچه فیزیولوژی خود به شفافی بیان داشته ­اند که “گردش سیستم لنفاوی بدن در طول ورزش به ۱۰ تا ۳۰ برابر معمول افزایش پیدا می­ کند. برعکس در زمان استراحت این سیستم لنفاوی بسیار تنبل شده و گردش آن به حدود صفر کاهش پیدا می ­کند.”

روشن است که بدن ما برای ورزش طراحی شده است. بدون فعالیت فیزیکی بدن ما در مقابل بسیار از بیماری­ ها آسیب پذیر خواهد شد. تنها با چند دقیقه ورزش روی ترامپولین در روز شما قادر خواهید بود که مایع لنفاوی بدن خود را به خوبی به گردش وادار نمایید و در ادامه سلامت خود را بهبود دهید.

سم زدایی

سم زدایی بدن یکی از ارکان مهم در بهداشت و سلامت بدن می­ باشد. در سم زدایی دو عامل مهم نقش دارند: سیستم لنفاوی بدن انسان و فعالیت فیزیکی وی. سیستم لنفاوی انسان به خوبی از پس وظایف خود بر خواهد آمد اگر انسان به صورت آگاهانه فعالیت فیزیکی مناسب (ورزش ملایم نه سنگین)، تغذیه مناسب و خواب کافی را داشته باشد. با انجام این سه فاکتور مهم شما قادر خواهید بود که پیشرفت فیزیکی و سلامت خود را مشاهده نمایید. در این میان ترامپولین به تنهایی قادر است که فعالیت لازم را برای سلامت شما مهیا نماید.

با تمرین­های ورزشی منظم با ترامپولین شما می توانید نه تنها گردش خون، ماهیچه­ های بدن و ساختار اسکلت بدن خود را بهبود دهید بلکه قادر خواهید بود تا سیستم لنفاوی و دفاعی بدن خود را بهبود دهید. نتیجه، بدنی سالم خواهد بود که توان دفع مواد مضر خود را دارد.

بیشتر بخوانید   تاثیر ترامپولین بر سیستم لنفاوی و سمزدایی از بدن

متأسفانه باور غلطی وجود دارد که حضور در سونای خشک و تر باعث تعریق بدن شده و به واسطه آن سموم از بدن خارج می ­شوند. حقیقت این است که انسان تنها ۱ درصد از مواد سمی موجود در بدن خود را می ­تواند از طریق تعریق از منافذ پوستی خود دفع نماید. حتی تعریق بیش از حد نیز می­ تواند برای بدن مضر ­باشد، چرا که باعث کاهش آب بدن و در نتیجه کاهش فعالیت ­های اصلی بدن می ­شود؛ به خاطر داشته باشید که آب تقریباً ۶۰ درصد وزن انسان را تشکیل می ­دهد. با این مقدمه می­خواهیم بگوییم که دفع سموم و ضایعات بدن عمدتاً به وسیله سیستم لنفاوی انجام می­ شود. در این راستا شما برای دفع سموم بدن خود لازم نیست که هزینه ­های گزاف و عوارض جانبی قرص ­ها و نوش داروهای موجود در بازار را متحمل شوید. ما به شما راه قابل اعتماد و اثبات شده ورزش با ترامپولین را پیشنهاد می­ کنیم.

 

ترامپولین

مقابله با بیماری لنف ادم LYMPHEDEMA

همان طور که پیش از این بیان شد، بیماری لتف ادم (LYMPHEDEMA )از انباشته شدن مایع لنفاوی در بافت­های ماهیچه­ ای دست و یا پای انسان به وجود می ­آید که باعث تورم و درد می شود. معمولاً این بیماری ارثی بوده اما ممکن است از عوارض ناشی از عمل جراحی، مسدود شدن غدد لنفاوی و یا مسدود شدن شریان­ های لنفاوی به وجود آمده باشد. پرش بر روی ترامپولین می­تواند تأثیر بسیار مثبتی بر بیماری لنف ادم داشته باشد.

بیشتر بخوانید   تاثیر ورزش بر سیستم ایمنی بدن و تاثیرات آن

پرش­­های آرام بر روی ترامپولین باعث می­ شود که مایع لنفاوی محبوس شده در ماهیچه ­ها به تدریج به شریان­ های اصلی بازگردند و به گردش درآیند. این عمل تورم بافت­ها را کاهش می­ دهد و فشار را از روی آن­ها بر می ­دارد. به مرور با افزایش زمان تمرین ­ها شما قادر خواهید بود که سیستم گردش خون خود را بهبود بدهید و همچنین وزن خود را به ایده آل نزدیک نمایید. کاهش وزن و تناسب اندام برای بیماران لنف ادم نقش بسیار مهمی را ایفا می ­کند که به کمک ترامپولین شما قادر هستید به صورت همزمان هم بیماری خود را بهبود دهید و هم وزن خود را کاهش دهید. در حقیقت با توجه به ضزب المثل معروف “پیشگیری بهتر از درمان” شما قادر هستید تا با پرش بر روی ترامپولین، احتمال ابتلا به این بیماری را تا حد چشم­گیری کاهش دهید.

نحوه برخورد با بیماری لنف ادم

به یاد داشته باشید که هیچ نیازی در انجام تمرین­های سنگین با ترامپولین برای مقابله با بیماری لنف ادم وجود ندارد. با ورزش­های سنگین، شما نه تنها از ورزش خود لذت نمی­ برید بلکه به بدن خود صدمه هم خواهید زد. به طور کلی و فارغ از بیماری لنف ادم، شما برای داشتن بدنی سالم و متناسب تنها نیاز دارید که ورزش­ های ملایم و منظمی را با ترامپولین داشته باشید. اگر شما از بیماری لنف ادم رنج می ­برید، لازم است که حتی با تمرین ­­های ملایم و سبک ترامپولین شروع کنید و بگذارید که جاذبه زمین و خاصیت کشسان فنرها (کش­ها) و کفی ترامپولین کار خود را در بهبود سلامت شما ایفا نمایند. برای پیشرفت در درمان بیماری خود لازم است که یک برنامه روزانه منظم در نظر بگیرید و در صورتی مشاهده بدتر شدن بیماری خود از ورزش دست کشیده و با پزشک خود مشورت نماید. در مواردی شاید لازم باشد که بر روی محل مورد نظر مقدار فشار خارجی وارد نمایید تا مایع لنفاوی خارج شده و تورم کاهش یابد؛ این امر توسط لباس­های مخصوص و یا باندهای کشسانی قابل انجام می ­باشد.

پزشک

مراجعه به پزشک

اگر شما از بیماری لنف ادم رنج می­ برید، توصیه می ­کنیم تا قبل از انجام هر برنامه ورزشی جدید با پزشک خود مشورت نمایید. درمان بیماری لنف ادم بسته به دلیل ایجاد بیماری و شدت آن از فردی به فرد دیگر متفاوت می­ باشد؛ با توجه به این مطلب بهتر است تا مناسب ­ترین برنامه­­ ورزشی برای شما در نظر گرفته شود تا از بدتر شدن شرایط بیماری شما جلوگیری گردد. موضوع مهم دیگری که مهم است در درمان بیماری مد نظر قرار داد استفاده از باند­ها و لباس­های کشسان می ­باشد که میزان فشار آن باید توسط پزشک متخصص مشخص و تائید گردد.

 

بهبود مفاصل

اگر چه تقریباً بیشتر از ۱۰۰ نوع مختلف بیماری مفصلی وجود دارد نشانه اغلب آن­ها شاید درد در ناحیه مفصل باشد. تمایز و تشخیص بین انواع مختلف بیماری از دید بیماران تقریباً کاری غیر ممکن بوده و باید توسط پزشک متخصص انجام شود (به کمک اشعه ی X). در این میان، osteoarthritis نوع رایجی از بیماری های مفصلی است که اغلب مردم در طول زندگی خود آن را تجربه نموده ­­اند. این بیماری زمانی رخ می ­دهد که غضروف محافظ دو سر استخوان تحلیل رفته و دو سر استخوان ملتهب می­شود. با کاهش غضروف موجود در دو سر استخوان به تدریج دو استخوان بر روی دیگر قرار گرفته و اصطکاک بین­ آن­ها باعث سایش آن دو می­ گردد. این عمل به شدت درد آورد بوده و در مواردی حتی توان حرکت را از فرد بیمار می­ گیرد.

فکر برنامه ورزشی برای این بیماران به نوعی غیر ممکن است چرا که آن­ها در انجام کار­های روزانه خود دچار مشکل اساسی هستند. در این میان ترامپولین یک ناجی محسوب می شود. شاید پرش بر روی ترامپولین با دامنه حرکتی محدود، مناسب­ترین ورزش برای شرایط این چنین بیمارانی باشد. با تقویت ماهیچه ­های اطراف مفصل آسیب دیده و استفاده از باند­ها و لباس­های مخصوص شما می ­توانید فشار را از روی مفصل بردارید و درد خود را کاهش دهید. همچنین استفاده از ترامپولین باعث می­شود که شما در راستای کاهش وزن خود گام بردارید که این امر در کمک به مفاصل بسیار حائز اهمیت می ­باشد. معمولاً افرادی که به درد مفاصل دچار می ­شوند، فعالیت ­های فیزیکی خود را کاهش می­ دهند تا از درد دوری کنند و اینکار باعث افزایش وزن­ آن­ها می ­شود. ترامپولین به واسطه خاصیت­ منحصر به فرد کشسان خود به این بیماران کمک می­ کند تا از کم تحرکی دست کشیده و با وجود بیماری خود به ورزش ادامه دهند و از افزایش وزن خود (عامل بدتر کردن بیماری) جلوگیری نمایند. تمرین با ترامپولین باعث می­ شود که تا فرد احساس بهتری از خود داشته باشد و روز خود را با انرژی به اتمام برساند.

بیشتر بخوانید   زمین خوردن سالمندان | هر آنچه از آسیب ها و خطرات ناشی از آن باید بدانید

پزشکان کلینیک Mayo Clinic توصیه می­ کنند تا مبتلایان به درد مفصل حتما ورزش منظم و متعادلی را برای خود در نظر بگیرند. به گفته آنان “زمانی که درد مفصل، شما را به عدم تحرک وادار می ­کند، ورزش نقش حیاطی در  بهبود سلامت ایفا خواهد کرد.”

مفاصل

در انگلستان تقریباً ۱۰ میلیون نفر به گونه ­ای درگیر بیماری ­های مفصلی هستند که از بین آن­ها rheumatoid arthritis، osteoarthritis، gout، lupus و fibromyalgia فراگیرترین بیماری­ های مفصلی محسوب می ­شوند. با وجود تحقیقات و آزمایش­ هایی که امروزه به صورت پیوسته در حال توسعه هستند، همچنان پیشگیری بهتر از درمان محسوب می ­شود.

بر خلاف انتظار و باور عمومی پرش بر روی ترامپولین تأثیرات بسیار مثبتی برای این دسته از بیماران به همراه دارد؛ تمرین بر روی ترامپولین یک ورزش کامل برای تمامی اعضای بدن محسوب می­ شود و از این رو ورزش با ترامپولین نه تنها برای مفاصل بدن مفید می ­باشد بلکه برای سیستم گردش خون، استخوان ­ها و ماهیچه ­های بدن نیز مفید بوده و آن­ها را تقویت می ­نماید و سلامت کلی بدن را ارتقا می ­بخشد. اگر شما از درد مفاصل خود رنج می­ برید، ایران ترامپولین تضمین ­می ­کند که ورزش صحیح و مناسب با ترامپولین ­های با کیفیت ما، فشار و استرسی به مفاصل و غضروف ­های شما وارد نخواهد کرد.

بیمارانی که از درد­های مفصلی رنج می­ برند لازم است که با تمرین­ های سبک و آسان (ترامپولین) ورزش خود را آغاز نمایند. به این طریق ماهیچه ­های خود را به تدریج و بدون آسیب رساندن به مفاصل خود تقویت می ­کنند. انتظار می ­رود که در چند هفته اول ورزش (در حین و پس از ورزش) در مفاصل بدن درد احساس شود. اگر بیش از دو ساعت درد ادامه داشته باشد لازم است که تمرین­ های خود را سبک ­تر نمایید. شما می­ توانید از شدت و یا مدت زمان تمرین ­های ترامپولین خود بکاهید تا به تعادلی در میزان درد قابل تحمل برسید. به یاد داشته باشید که تمرین­ های کششی قبل و بعد از جلسات تمرینی با ترامپولین باعث می ­شود تا مفصل­ های شما آماد­ه ­تر بوده و تمرین­ های سنگین ­تری را تحمل نمایند.

بیشتر بخوانید   ۱۰ روش درمان حساسیت فصلی در منزل با روش های گیاهی و خانگی

همان طور که پزشک متخصص رماتیسم، دکتر Ronenn Roubenoff توضیح می­دهد “نتایج بهبود استفاده از ورزش­ها و تمرین­های ترامپولین به تدریج و بعد از مدت طولانی ۶ هفته ظهور خواهند کرد. در این راستا نیاز است تا به برنامه ورزشی پایبند بود و به طور منظم دو تا سه مرتبه در هفته ورزش نمود.”

پرش صحیح بر روی ترامپولین یکی از بهترین­ راه ­ها برای بیماران درد مفصل می­ باشد تا آنان را راغب به ورزش نموده و از کم تحرکی نجات دهد. تنها با بالا و پایین رفتن بر روی ترامپولین بدون آنکه پاهای شما از صفحه ترامپولین جدا شود می­ توان سلامت شما را زیر و رو کرد. بعد از گذشت چندین هفته، از تغییرات خود شگفت زده خواهید شد. با ترامپولین در کنار اینکه بیماری خود را بهبود داده­ اید ، یک عادت بسیار عالی نیز به دست آورده­ اید که آن “ورزش کردن” می ­باشد.

ورزشکار

 

 

 

 

 

بدضعیف بودمتوسطخوب بودبسیار عالی ( تعداد ارزیابی ها 2, میانگین: 4٫50 out of 5)
Loading...

گرد آوری و ترجمه شده توسط : ایران ترامپولین

بنیاد محتوا