اجازه دهید کودکان در زندگی خود بالا و پایین بپرند!

پرش بر روی ترامپولین با پریدن بر روی مبل قابل مقایسه نیست!

کودکان در این دوره از زندگی خود انرژی بی حد و مرزی دارند و این انرژی را برای بازی، پریدن و شیطنت های دوران کودکی استفاده میکنند. کودکان و والدین با افزایش سن، بیشتر زمان خود را صرف مدرسه, کار, انجام فعالیت های روزمره در خانه, نشستن مقابل تلوزیون و مانیتور کامپیوتر میکنند و شوق خود را از فعالیت های فیزیکی رفته رفته از دست می دهند.

اجازه ندهید کودکانتان به سوی سبک زندگی بی تحرک  پیش رفته و وقت و انرژی خود را تنها در انجام فعالیت های روزانه و کار خود و بدون تحرک و جنب و جوش صرف کنند. با ترامپولین در خانه, کودکان شما به ورزش و تحرک شوق و اشتیاق می یابند و در اینده نیز علاقه به ورزش در آنها نهادینه میشود و این امر موجب رشد , سلامت و سرزندگی  در زندگی روزمره خواهد شد. iTram حتی  بر روی والیدین و بزرگسالان نیز این حس را ایجاد میکند و شما را به تحرک و فعالیت ورزشی علاقه مند و دعوت میکند. iTram به صورت غیر مستقیم بر روش زندگی کودکان و حتی شما تاثیر میگذارد و باعث بهبودی و احساس شادی در زندگی شما میشود. iTram در عین تثبیت سطح سلامتی و تندرستی در بدن شما, باعث بهبود کیفت خواب, عادات غذایی و عملکرد سیستم گوارش شما شده و با افزایش میزان ترشح هرمن سروتونین و دوپامین در مغز، احساس رضایت و نشاط را برای شما به ارمغان می اورد. لذت تفریح و ورزش و تحرک در کنار خانواده استرس های روزانه شما را کم خواهد کرد و دید زیباتری از کیفیت زندگی به شما و اطرافیانتان ارائه خواهد کرد.

iTram هم برای پسران و هم برای دختران

مدارس قابلیت این را ندارند تا میزان ورزش مورد نیاز کودکان شما را فراهم کنند.

وسایل پلاستیکی مانند سرسره ها , تاب ها در مهد ها و مدارس و پریدن در یک استخر توپ برای تخلیه انرژی و فعال نگه داشتن کودکان شما کافی نیست. امروزه جهان تغییر کرده و تفریحات سالم تر، شاد تر و حتی آموزنده تر طراحی و اختراع شده است.

بر طبق امار های اعلام شده فعالیت فییکی برای هر کودک بین ۵ تا ۱۴ سال در مدارس و مهد ها حدود ۲ تا ۳ ساعت است که این نتنها از نظر کمیت بلکه از نظر کیفیت نیز بسیار کوتاه تر از میزانی است که کارشناسان پزشکی توصیه میکنند. آمارهای ارائه شده در دفتر استاندارد های اموزش و پرورش و خدمات کودکان انگلستان بیان میکند که تنها ۱ مدرسه از هر ۴ مدرسه موفق به تامین و برقراری تناسب اندام کودکان و ارتقای سطح سلامت کودکان شده است. علت  این موضوع در آن است که مدارس، درس و آموزش را نسبت به ورزش مهمتر می دانند و زمان کافی را برای فعالیت فیزیکی کودک اختصاص نمی دهند و این وافعیتی تلخ است که دامنگیر تمام سیتم های اموزشی کشور های روبه توسعه می باشد.

در عصر دیجیتال با وجود دستگاه های الکترونیک و بازی های ویدیویی  کودکان بعد از مدرسه به سراغ این وسایل میروند و دیگر هیچ تحرکی نخواهند داشت و رفته رفته تمام وقت خود را صرف بازی با کنسول های بازی میکنند. بازی های ویدیویی و کنسول های بازی مانند پلی استیشن play station  و ایکس باکس xbox  نتنها سطح فعالیت جسمانی را کم میکنند و اضافه وزن و مشکلات فیزیکی را به همراه دارند بلکه منجر به انزوای کودکان از جامعه و تمایل  به گوشه نشینی باعث افول توانایی های فردی و اجتماعی شده و مشکلات فروانی را در آینده برای کودکان و خانواده ها به وجود خواهند اورد

چاقی در کودکان

 

اثری مخرب در بزرگسالی

امروزه چاقی و اضافه وزن در  کودکان شایع است. گزارشات و آمارهای بین الملی از  ارزیابی کودکان نشان میدهد یک سوم کودکان بین ۲ تا ۱۰ سال اضافه وزن دارند.

اضافه وزن در سنین جوانی باعث ایجاد بیماری هایی در بزرگسالی از جمله فشار خون میباشد. از این بدتر آن است که, اضافه وزن طول عمر افراد را هم  کوتاه تر میکند و معمولا با عوارضی مانند ضعف جسمانی و از دست دادن سلامتی روانی نیز همراه است. کودکان چاق بیشتر در معرض ابتلا به کمبود اعتماد به نفس, بدبینی  و افسردگی میباشند.

آمار ها نشان میدهد از سال ۱۹۷۸ افزایش چاقی و اضافه وزن, باعث کاهش سطح سلامتی و تناسب اندام کودکان در سراسر جهان شده است و این یک واقعیت  تلخ است.

ساختن بازی سالم و همچنین تناسب اندام بهتر برای کودکان

تندرستی با ITRAM بسیار سرگرم کننده است. کودکان به آن اعتقاد پیدا خواهند کرد و تمایل بیشتری به این وسیله ی سرگرمی پیدا میکنند و از ان لذت میبرند. بدن کودکان دارای  ماهیچه های فراوانی است و ITRAM موجب تقویت و استحکام آن میشود, همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن, بهبود انعطاف پذیری و توانایی حفظ تعادل میشود. همه ی این موارد بدون هیچگونه فشاری به مفاصل و حتی آسیب دیدگی  امکان پذیر است.

بدن کودکان با سرعت زیاد متابولیسم همواره در حال رشد است و سوخت و ساز صحیح نیازمند فعالیت فیزیکی است و این فرایند سوخت و ساز  تا سنین بالاتر ادامه دارد. بر طبق پیشنهاد وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۰۸  هر فرد سالم با توجه به وزن و سن به طور متوسط روزانه حداقل ۶۰ دقیقه باید ورزش کند. این موضوع با مجود مشکلات متعدد در زندگی روزمره امری غیر ممکن به نظر میرسد و افراد کمی عملا قادر به رعایت این مقدار از ورزش در طول روز می باشند. میتوان برای جبران این فعالیت, بهترین کار این میتواند باشد که  مدت زمان جلسات ورزش را کوتاه تر کرد و در عین حال میزان انرژی مصرفی در هر جلسه را افزایش داد. اما چگونه ؟!

با استفاده چند دقیقه از  ترامپولین itram در حالی که با دوستان خود تفریح میکنید و یا تلویزیون تماشا میکنید میتوانید میزان انرژی لازم را در طول روز مصرف کنید و فعالیت مورد نیاز را انجام دهید و تناسب اندام ایدآل و سطح مناسب سلامتی خود را بدست اورید.

فواید ترامپولین های iTram برای جلوگیری از پوکی استخوان در کودکان

تندرستی در ITRAM بسیار سرگرم کننده است. کودکان به ان اعتقاد پیدا خواهند کرد و تمایل بهتری به این وسیله ی سرگرمی پیدا میکنند و ز ان لذت میبرند .بدن کودکان دارای بسیاری ماهیچه است و ITRAM موجب بهبودی و استحکام ان میشود, همچنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن , بهبودی انعطاف پذیری و تعادل شما میشود.همه ی این موارد بدون هیچگونه فشاری به مفاصل و حتی اسیب دیدن به ان ها قابل امکان پذیری می باشد.

بدن در حال رشد و متابولیسم است و این در کودکان به سرعت است و به فعالیت فیزیکی نیازی دارند که تا سنین بالاتر ادامه خواهد داشت .بر طبق اغلام وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده امریکادر سال ۲۰۰۸ به طور متوسط روزانه هر فرد بر طبق وزن و سنی که دارد حداقل ۶۰ دقیقه باید ورزش کند.این موضوع با مشکلات روزانه امری غیر قابل تصور میباشد و افراد محدودی قادر به این کار در روز میشوند.میتوان برای جبران فعالیت ,میزان زمان جلسات را کوتاه تر کرد و میزان انرژی میزان انرژی مصرف کردن در هر جلسه را افزایش داد.استفاده چند دقیقه ای بر روی itram در حالی که با دوستان خود تفریح میکنید و یا تلویزیون تماشا میکنید میتوانید میزان انرژی و فعالیت مورد نیاز را بدست اورید و سلامتی خود را بدست اورید.