FAQ یا سوالات متداول عبارت است از سوالاتی که عمدتا به ذهن کاربران و بازدید کنندگان سایت می رسد. در این قسمت سعی داریم در حد توان به کلیه این سوالات پاسخ داده و ابهامات احتمالی را در کمترین زمان ممکن برطرف کنیم. چنانچه سوال مورد نظر در این لیست وجود ندارد می توانید از قسمت ارتباط با ما سوال خود را مطرح نمایید و یا از قسمت گفتگوی آنلاین به صورت همزمان با کارشناس ما صحبت کنید.

بر روی سوال مورد نظر کلیک کنید و پاسخ آن را مشاهده نمایید.

ترامپولین چیست؟

ترامپولین وسیله ای تفریحی و ورزشی است که امروزه کاربرد فراوانی در زمینه طب ورزشی، تفریحی آموزشی و درمانی پیدا کرده است.

ترامپولین برای افزایش قد نوجوانان، پیشگیری از پوکی استخوان، کاهش استرس روزانه و ریلکسیشن، درمان بیماریهای مرتبط با غدد لنفاوی و بیماریهای لگنی استفاده فراوان در کشورهای مدرن و توسعه یافته دارد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله ترامپولین چیست بر روی سایت www.itram.ir  مراجعه نمایید.

در چه مکانهایی قابل استفاده است؟

با توجه به تنوع مدل و سایزهای این وسیله میتوان از آن در آپارتمان ها، باشگاه های ورزشی، رستورانها و مراکز تفریحی و تجاری، مهدکودک و مراکز پیش دبستانی ، فیزیوتراپی ها و مراکز حرکات اصلاحی استفاده کرد.

ترامپولین ها ساخت کجاست؟

صفحه و فنر در این وسیله اجزای اصلی این وسیله بوده و با توجه به شرایط ویژه ساخت و استانداردهای سختگیرانه EN71 توسط کشور سوئد ساخته شده و به کشور سازنده ارسال میشود.قاب و پایه و بسته بندی این تجهیزات در کشور چین و تحت استانداردهای بالای کیفیتی EN71 انجام شده و پیش از ارسال توسط کمپانی معتبر بازرسی اروپایی intertek تست و کنترل کیفی میشوند.

روی ترامپولین ها بپریم پاره نمیشه ؟

هر ترامپولین بسته به سایز و نوع کاربری ظرفیت تحمل وزن مختص به خود دارد که از ۴۰ کیلوگرم تا ۱۵۰ کیلوگرم متفاوت است.در قسمت خصوصیات کالا میتوانید این ظرفیت تحمل را مشاهده کنید.

ترامپولین های آپارتمانی تحمل وزن ۱۰۰ کیلوگرم را دارا است.

ترامپولین های مهد کودک با سایز ۵ اینچ کش بانجی و فنری  ۵۵ کیلوگرم تحمل وزن دارد.

ترامپولین های مختص فضای باز و تفریحی از قطر ۲ متر به بالا تحمل ۱۵۰ کیلوگرم را داراست.

ترمپولین خطرناک نیست؟

ترامپولین وسیله بسیار مفیدی است که مزایای آن در تحقیقات فراوان اثبات شده و برخی از این مقالات را میتوانید در قسمت مقالات سایت مشاهده نمایید. در عین حال عدم رعایت موارد امنیتی و شرایط نگهداری میتواند خطر آفرین باشد.طی تحقیقات به عمل آمده در سال ۲۰۱۳الی ۲۰۱۵ میزان آسیب ناشی از دوچرخه بیش از ۴ برابر آسیب ناشی از ترامپولین های تفریحی در آمریکا بوده است. تنها علت آسیب های ناشی از ترامپولین بواسطه استفاده همزمان ترامپولین توسط چند کودک/فرد و برخورد افراد به هم  و همچنین انجام حرکات نمایشی و بدلکاری گزارش شده است.

.

چرا فنرهای ترامپولین من زود خراب میشود؟

این امکان در هر وسیله ای وجود دارد که قطعه ای از آن محصول خراب شود ، در ترامپولین هم امکان این وجود دارد که فنر ، حالت خود را از دست بدهد یا بشکند . اما بعضی ها میگویند که چرا برای من خیلی زود خراب شده . این موضوع برمیگردد به نحوه ی استفاده ی فرد از آن و ترامپولینی که خریداری کرده است . 

یکی از دلایل اصلی شکستگی فنر یا باز شدن حالت فنری آن ، این است که فرد در همان ابتدا ترامپولین مناسب برای استفاده ای که میخواهد انجام دهد ، را درست انتخاب نکرده است . این عمل باعث میشود فنری که برای آن ترامپولینی که تهیه کرده است و صورت اختصاصی طراحی شده ، مورد فشار بیشتری قرار گیرد که در توان این فنر نیست که در زمانی کوتاه ، این فنر ها به مشکل میخورند . 

به عنوان مثال یک فرد برای تمرینات ورزشی سنگین و هوازی تارمپولین ۱.۲۰ متری ساده یا ۱.۵۰ متری را تهیه میکند ، که این کار از همان اول هم اشتباه است . این ترامپولین ها استفاده های معمولی و بیشتر برای استفاده ی کودکان و افراد مسن که زیاد نیرویی بر آن ها وارد نمی شود است .
برای ورزش هایی که پرش های زیاد و ممتدی روی آن انجام میشود ، نمونه های باشگاهی مثل ۱.۲۰ پروفشنال استفاده میشود . فنر های این ترامپولین ها طوری طراحی شده اند که هم مقاوت بیشتری نسبت به ضربات وارد شده داشته باشد و هم از لحاظ میزان پرش و ارتجاع بودن ، خیلی بهتر و متفاوت تر از نمونه های ساده ی خانگی است . حتی در نحوه ی اتصال فنر های پروفشنال به فریم ، بسیار متفاوت تر با نمونه های دیگر است که باعث نرم تر شدن پرش و مقاومت بیشتر آن میشود . 

برای همین به شما پیشنهاد میکنیم تا قبل از خرید جهت راهنمایی بیشتر و مطمئن شدن از خردی خود با تیم مجرب ما در تماس باشید . 

تماس با ما 

با کفش هم میتوان استفاده کرد؟

بله استفاده از کفش ورزشی مناسب هیچ ایرادی ندارد،در عین حال استفاده از ترامپولین با پای برهنه باعث میشود نیروی پرش در تمام سطح پا پخش شود و منجر به تقویت ماهیچه های مچ پا و حفظ تعادل بهتر میشود.

.

از زمین چقدر ارتفاع داره؟هنگام پرش ممکن است به سقف برخورد کنیم؟

بسته به مدل ترامپولین متفاوت است. بیشترین ارتفاع در مدل های خانگی ۲۵ سانت و بیشترین ارتفاع در مدل های مناسب فضای باز ۷۰ سانتیمتر است.ارتفاع استاندارد سقف برای استفاده از مدل های آپارتمانی ۳ متر و برای مدل های با قطر بیش ار ۲ متر ۵ متر می باشد.

.

آیا استفاده از ترامپولین در آپارتمان صدا ایجاد نمیکند؟ آیا برای هسایگان طبقات پایین ایجاد مزاحمت نمیکند؟

خیر. ترامپولین با پخش کردن نیروی پرش بر روی ۱۰ عدد پایه دارای کفشک ضربه گیر از جنس لاستیک مرغوب،سطح صدای تولیدی ناشی از ترامپولین های آپارتمانی را به ۳۰ دسیبل و معادل یک چهارم سطح صدای تولید شده از تریدمیل های خانگی کاهش داده است.به عبارتی صدای تولید شده از ترامپولین بسیار کمتر از تریدمیل در منزل است.

فضای موجود در منزل ما محدود است آیا باز هم میتوانیم استفاده کنیم؟

مدل های تاشو این وسیله برای شما طراحی و ساخته شده است.این مدل ها را به راحتی میتوان پس از استفاده جمع کرده و در محل مناسب نگهداری کرد. حداقل فاصله مورد نیاز بین ترامپولین و مانع مانند دیوار ۳۰ سانتی متر است.

برای کودک با سن ۲ سال مناسب است؟

متاسفانه سن کودک شما برای استفاده از ترامپولین کم است و استفاده از ترامپولین به شما توصیه نمی شود بهتر است تا سال آینده صبر کنید و این وسیله را در تولد سه سالگی به او  هدیه دهید.

.

آیا برای بزرگسال هم قابل استفاده است؟

البته ، چرا که نه؟! ترامپولین در سراسر دنیا به عنوان وسیله ای بسیار مناسب جهت کاهش وزن و تناسب اندام، پیشگیری از پوکی استخوان، افزایش تمرکز و توانایی حفظ تعادل و کاهش استرس روزانه و ریلکسیشن برای بزرگسالان است.

وزن من ۱۲۰ کیلوگرم است آیا میتوانم از ترامپولین استفاده کنم؟

نحمل وزن ترامپولین های آپارتمانی ۱۰۰ کیلو است. استفاده شما از این وسیله کمی اصطحلاک فنر را در این وسیله افزایش میدهد شاید نیاز باشد در ماه های آتی تا زمان رسیدن به  وزن ایده آل خود (زیر ۹۰ کیلوگرم) چند عدد فنر یدکی تهیه کنید. اگر مشکلی با هزینه نداشته باشید با اندکی سرمایه گذاری بیشتر میتوانید نمونه حرفه ای باشگاهی را تهیه کنید که علاوه بر تحمل وزن ۱۲۰ کیلوگرم دارای سنسور مصرف کالری و دستگیره است.

.

خانم ها هم میتونن استفاده کنن؟افتادگی رحم پیش نمیاد؟

البته که میتونن استفاده کنند، چرا که نه؟! ترامپولین وسیله ای است که به اندازه طناب زدن کالری مصرف میکند و نه تنها مفرح است بلکه به مفاصل آسیب نمی رساند و کاملا ضربات ناگهانی ناشی از پرش در حرکات ایروبیک را در خود جذب کرده و به نرمی شما را در مصرف کالری بیشتر یاری میکند. ترامپولین وسیله ای  است که تمام ۶۳۸ماهیچه بدن شما را بدون ضربات ناگهانی و آسیب زا به چالش کشیده و بر خلاف ورزشهایی مانند طناب زدن و پرش بر روی آسفالت برای بانوان مشکل افتادگی رحم ایجاد نمی کند.

پایه هاش نمی شکنه؟

خیر پایه های ترامپولین تحمل وزنی تا دو برابر وزن اعلام شده جهت ظرفیت وزنی را داراست و به هیچ وجه نمی شکند.

.

جنس صفحه پرش چی هست؟

صفحه پرش از الیاف polypropylene  ساخته شده که ضد سایش بوده و در مقابل نور خورشید مقاوم است.

.

هزینه ارسال ترامپولین به شهرستان چقدر است؟

هزینه حمل با مشتری هست.با توجه به نوع محصول انتخابی و شهر مشتری هزینه حمل توسط شرکت باربری تعیین می شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش؟

کلیه محصولات این شرکت دارای ۱ سال گارانتی و ۵ سال خدمات پس از فروش بوده و لوازم یدکی کلیه محصولات برای شما تا ۵ سال پس از خرید کالا تامین خواهد شد.

چه استاندارد و تاییدیه ای داره؟

کلیه محصولات دارای گواهی بین المللی TUV-CE-EN71 و استاندارد ملی ایران است.

چرا برای باغ ترامپولین بخریم؟

آیا در باغ و ویلای خود تاب و سرسره دارید؟ نسبت به هزینه ای که برای این تجهیزات کرده اید چه اندازه از آن استفاده کرده و برای شما و میهمانان شما جذاب است؟ تاب و سرسره تقریبا ۴.۵ الی ۵ میلیون تومان برای شما هزینه دارد که عمدتا برای نوجوانان و بزرگسالان جذابیت نداشته و قابل استفاده نیست. این در حالی است که یک دستگاه ترامپولین علاوه بر مدرن و شیک بودن هزینه ای کمتر از ۳ میلیون تومان داشته و برای تمام سین قابل استفاده و بسیار جذاب است.

چند متر میشه پرید؟

ارتفاع پرش تا حدودی به توانایی فرد استفاده کننده وابسته است در عین حال ارتفاع پرش حداکثر در مدل های آپارتمانی تقریبا ۳۵ سانت و در مدل های مناسب فضای باز ۱.۵ متر است

آیا ایمن هست؟

استاندارد بین الملی en71 به امنیت این وسیله می پردازد و قبولی در استاندارد این تست گواهی بر ایمن بودن این وسیله است و جزئیات این تست بر روی لینک زیر قرار دارد.

میشه نمونه ها رو دید؟

بله در طول هفته و در ساعات اداری  درب شرکت و نماینگی های ما بر روی دوستان باز است.

چرا فنرهای ترامپولین زود به سرو وصدا در می آید و چار چیست ؟

به صدا در آمدن فنر امری طبیعی است که به دلیل استفاد ی زیاد از آن و به مرور زمان ، فنر با هر بار باز و بسته شدن ( کشیده شدن ) صدایی تولید میکند . 

اما راه حل آن بسیار ساده است و نیازی به تعویض  فنر هم نمی باشد . تنها کافی است چند قطره روغن گریس یا هر روغنی که باعث کمی چرب شد آن شود بر روی آن بریزید تا راحت تر ارتجاع پیدا کند . 
این کار هم موجب از بین رفتن صدای آن میشود و هم فنر های نرم تری که راحت تر منعتف میشوند رو به شما میدهد که در هنگام پرش میتوانید میزان راحتی رو در پرش احساس کنید .

 

تعویض و مرجوع هم دارید؟

مطابق تعهدنامه تجارت الکترونیک همواره امکان مرجوع کالا در صورت سلامت کالا و عدم استفاده به مدت ۷ روز از تاریخ ارسال برای مشتریان وجود دارد. مشتریان ما عضو خانواده ایران ترامپولین هستند و ما همیشه تمام تلاش خود را برای حمایت و پشتیبانی این خانواده بزرگ انجام می دهیم.

زمینه فعالیت شما فقط ترامپولین است؟

هدف شرکت ترویج ورزش و نشاط و سلامتی و روحیه فردی در جامعه است. ترامپولین تخصص ماست .تجهیزات مهدکودک و شهربازی و انواع بازی های فکری و  فیزیکی از دیگر فعالیت های این شرکت است که به زودی بر روی سایت بارگذاری خواهد شد.

ارسال شهرهای خارج از استان چند روز طول می کشد؟

بسته به فاصله شهر شما از دفاتر نمایندگی ارسال سفارشات بین ۱۲ الی ۷۲ ساعت متغیر است.

شهر ماهم نمایندگی دارید؟

ایران ترامپولین در شهرهای اصفهان ،یزد و شیراز نماینده فروش دارد آدرس نمایندگان در لینک زیر است

مرسولات را از چه طریقی ارسال می کنید؟

ارسال سفارشات بسته به نوع کالای سفارش شده و فاصله شهر شما از دفاتر فروش با تیپاکس، کالارسان، باربری شهری و پست جمهوری اسلامی ارسال میشود.

آیا امکان پرداخت در محل هم وجود دارد؟

ارسال سفارشات بسته به نوع کالای سفارش شده و فاصله شهر شما از دفاتر فروش با تیپاکس،کالارسان،باربری شهری و پست جمهوری اسلامی ارسال میشود.

نحوه استفاده از ترامپولین به چه صورت است؟

واحد آموزش ایران ترامپولین مجموعه ای از فیلم های آموزشی نحوه استفاده از ترامپولین را بسته به درجه سختی و دشواری حرکات گردآوری و گزینش نموده و در قالب یک حلقه DVD به صورت رایگان برای مشتریان ارسال می شود.

آیا برای افراد با کمر درد و یا زانو درد این وسیله ایراد ندارد؟

خیر این وسیله در فیزیوتراپی ها و مراکز حرکت درمانی و حرکات اصلاحی برای افراد کم توان استفاده فراوان دارد ولی این در حالیست که کلیه فعالیت های ورزشی تحت نظر پزشک صورت می گیرد.