اخبار و تازه ها, سلامتی و ورزشی

سبک زندگی ساده ، راهی عالی برای مبارزه با افزایش سن

سبک زندگی ساده، راهی عالی برای مبارزه با افزایش سن

در حالی که محصولات بهداشتی با کیفیت و کرم‌های پوستی درجه یک می‌توانند معجزاتی در ظاهر ما ایجاد کنند، یک سبک زندگی ساده و کارآمد می‌تواند زمان را کلی به عقب برگرداند! در واقع شما از بدن خودتون برای شادابی استفاده می‌کنید و لا غیر!

تمرین

با ورزش نه تنها حس جوانی و شادابی خواهید کرد، بلکه باعث می‌شود پیشرفتی در عضلات و استقامت بدن نیز مشاهده کنید. به افزایش تراکم استخوان شما کمک می‌کند. و این هم واضح است که با افزایش ترشح اندورفین هنگام ورزش، افسردگی و… کاهش می‌یابد.

راه‌های مناسبی برای کاهش استرس پیدا کنید

دانشمندان دانشگاه سن فرانسیسکو به این نتیجه رسیده اند که استرس مزمن باعث کوتاه تر شدن تلومر ها-انتهای محافظتی کروموزوم ها که در سلامت نقش دارند- می‌شود. مقاطع طولانی مدت و مزمن استرس زا در زندگی به کوتاه شدن تلومرهای سلول‌های ایمنی رابطه ی مستقیم دارد.

بیشتر بخوانید   درمان کمر درد و پوکی استخوان به آسانی با ترامپولین

خواب کافی

عمیق ترین، مفید ترین و کارآمدترین زمان خواب بین ساعات ۱۰ شب تا ۲ صبح می‌باشد. در این مدت سم زدایی بدن انجام می‌شود که باعث می‌شود تا خستگی سر صبح را نداشته باشید. پس اگر صبح‌ها احساس خستگی و کسلی زیادی می‌کنید شاید لازم است زمان و ساعت خواب خود را تنظیم کرده تا روز را با انرژی بیشتری شروع کنید.

اشتهای خود را کنترل کنید

قضیه از این قرار است: تا زمانی که کاملا احساس گرسنگی نکرده اید غذا نخورید و اگر به طور مکرر تمرین شود، به عادت تبدیل می‌شود که بسیار عالی است. بنا بر تحقیقات، کاهش دریافت کالری در واقع می‌تواند پروسه ی افزایش سن را آهسته کرده و برای بیماری‌های مربوط به افزایش سن نیز بسیار مفید است.

 

 

 

 

 

بدضعیف بودمتوسطخوب بودبسیار عالی ( تعداد ارزیابی ها 2, میانگین: 4٫50 out of 5)
Loading...

ترجمه و گرد آوری: ایران ترامپولین

بنیاد محتوا