مقالات

روش نصب ترامپولین های فضای باز

نصب ترامپولین های فضای باز

نصب ترامپولین

ترامپولین یک روش عالی برای تخلیه انرژی هم خانم ها و هم آقایان و راهی مناسب برای سرگرم شدن هم کودکان و هم بزرگسالان، همراه با جنب و جوش و فعالیت های فیزیکی می باشد . ترامپولین های فضای باز و یا حتی ترامپولین های آپارتمانی تاثیر بسیار چشم گیری بر روی تناسب اندام افراد دارد . طبیعی است که بخواهید بعد از دریافت پک ترامپولین سریع آن را باز کرده ، نصب و بر روی آن بپر بپر کنید . اما در ابتدا ، قبل از شروع کار ، بهتر است دستورالعملهای نصب ترامپولین و قطعات سازنده ی ترامپولین را به دقت بررسی کنید . بیشتر لوازم مورد نیاز برای نصب ترامپولین درون پک آن موجود میباشد و فقط کافیست برای اطمینان بیشتر یک پیچ گوشتی و یک آچار را همراه خود داشته باشید . فضای مورد نیاز برای محل نصب ترامپولین را آماده کنید که بهتر است شعاع این فضا ، حدود یک متر بیشتر از قطر ترامپولین باشد . این بسیار قابل توجه است که هر فرد بتواند به همان اندازه ارتفاع پرشی که دوست دارد برسد ، بدون هیچ گونه مانع و یا محدودیت ، تا بتواند نهایت لذت از این وسیله را داشته باشد .

محتوای داخل جعبه ترامپولین :

نصب ترامپولین

محتویات داخل جعبه برای نصب ترامپولین ، شامل :

جعبه های فنر ، کاور محافظ  ، پایه های توری ، پایه های U شکل ، کفی ترامپولین ، پک پیچ و مهره همراه با فنر کش ،  ، توری و نردبانبسته به درخواست خریدار .

بیشتر بخوانید   قیمت های خرید ترامپولین

بخش۱ : نصب قاب ترامپولین

۱-قطعات هلال مانند را کنار هم قرار دهید.

نصب ترامپولین

قطعات هلال مانندی که قاب دایره ای را را تشکیل می دهند روی سطح بچینید تا نمایی از ترامپولین را بدست آورید . سپس، شروع به پیوستن قطعات به هم کنید تا زمانی که میله های قاب به صورت کامل درون یک دیگر رفته باشند و محکم شده باشند و شکل حلقه کامل شده باشد. در انتها، حلقه باید به صورت یک دایره روی زمین پهن شود.

۲-پایه های ترامپولین را روی قاب سوار کنید.

نصب ترامپولین

پایه ها باید به راحتی بر روی مکان های طراحی شده قرار بگیرند اما اگر اینطور نباشد ، در ابتدا تا جای اتصال دو حلقه را کمی بیشتر فشار دهید تا درست داخل هم بروند . بعد میتوانید از یک چکش برای کامل داخل رفتن سری پایه ها به داخل مکان های طراحی شده بر روی قاب استفاده نمایید . با این حال، به راحتی  از چکش استفاده  کنید و از یک مانع (مانند یک حوله) برای کاهش ضربه چکش و صدمه ندیدن پایه استفاده کنید.

۳-ترامپولین را محکم کنید .

نصب ترامپولین

با کمک یک همکار ترامپولین را به سمت یک دیگر ۰فشار دهید .آن را روی زمین قرارا دهید و از ثابت بودن و تکان نخوردن آن اطمینان حاصل فرمیایید .

۴-پیچ ها را ببندید.

نصب ترامپولین

حالا که فریم و پایه ها روی هم درست قرار گرفته، شما می توانید پیچ و مهره های آن ها را در جای خود ببندید . پس از پایان بستن پیچ و مهره ها،  آنها را دوباره یک چک بکنید  تا اطمینان حاصل کنید که درست و محکم بسته شده اند .

بیشتر بخوانید   جامپینگ فیتنس چیست ؟ ورزشی عالی با ترامپولین

با استفاده از یک دریل  قدرتمند به جای یک پیچ گوشتی ، فرایند سریعترپیش میرود و پیچ ها محکم تر میشوند . استفاده از  پیچ گوشتی به تنهایی می تواند زمانبر باشد .

بخش ۲ : نصب کفی

۱- با یک همکار شروع به  نصب فنرها کنید.

نصب ترامپولین

داشتن یک همکار  کنار خود در نصب فنرها باعث می شود تا راحت تر کفی را نصب کنید. کفی را بر روی زمین گذاشته و اطمینان حاصل کنید که قلابها را دقیقا روبروی حلقه های قاب گذاشته اید .

فنرها را به طور مساوی با همکارتان نصب کنید.

شروع به متصل کردن فنرها به قلاب های طراحی شده  بر روی کفی کنید . سپس قلاب ها را به حلقه های فلزی قاب وصل کنید. شما به وسیله ای برای کشیدن فنرها نیاز دارید که کشش لازم را برای اتصال فنرها به قلاب ها داشته باشد که این وسیله به نام فنر کش ، داخل خود جعبه ی ترامپولین موجود است . برای نصب فنر ها بهتر است شما و همکارتان فنرها را به صورت روبه روی هم نصب کنید . یعنی شما یک طرف ترامپولین باشید و همکارتان در طرف دیگر ترامپولین قرار داشته باشد. اگر شما از یک طرف شروع به نصب فنر ها کنید ، در پایان نصب شما دچار مشکل خواهید شد .

بیشتر بخوانید   ترامپولین باکیفیت و تاثیر آن بر سلامت بدن

به دلیل محکم شدن(سفت شدن) کفی ، فنر ها در نیمه های راه شروع به سفت تر شدن خواهند شد .

۲-کاور محافظ را بگذارید.

نصب ترامپولین

کاور محافظ  مانع  سقوط  روی  فنرها میشود . سعی کنید دقیقا کاور را روی فنر ها قرار دهید . در پایین کاور باید قلاب هایی باشد  . زمانی که کاور به صورت کامل همه ی فنر ها را پوشش داد هنگامی که آن (کاور) را متصل کردید ، قلاب ها را از پشت میله ی رد کرده و آن ها را به قلاب های کفی متصل کنید .

 

بخش ۳ : نصب توری

 

۱- میله ها را کنار پایه های ترامپولین گذاشته و با پیچ به آن ها وصل کنید .

نصب ترامپولین

۲- توپی های پلاستیکی موجود در جعبه را بر روی سری میله ها قرار دهید .

نصب ترامپولین

۳- توری محافظ را بسته به نوع ترامپولین و با توجه به راهنمای کاتالوگ از درون یا و یا خارج از ترامپولین رد کنید .

نصب ترامپویلین

۴- توری را از پایین کشیده و از پشت کاور رد کنید . سپس قلاب ها را همانند کاور به قلاب های کفی متصل کنید.

نصب ترامپولین

درپایان از محکم و ثابت بودن ترامپولین اطمینان حاصل فرمایید و آن را تست کنید .

نصب ترامپولین

تبریک . شما ترامپولین خود را نصب کرده ، پس از آن لذت ببرید .

موفق و پیروز باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گروه تحقیق و گرد آوری ایران ترامپولین 

تاریخ انتشار : ۹۶/۸/۲۰