سلامتی و ورزشی

خوش فرم ترین حالت بدنتان را به سادگی تجربه کنید!

بدنی خوش فرم

wp_breadcrumber

چگونه بدنی خوش فرم داشته باشیم؟!

 

آیا در آرزوی بدنی زیبا و خوش فرم هستید؟ آیا در حال آماده شدن برای گذراندن وقت خود در مهمانی  ها، استخر و … هستید؟ با کمی تلاش، ورزش، نظم و … بدنی خوش فرم و زیبا انتظار شما را می کشد.

۱-رژیم و تغذیه

غذاهای سالم به مقدار زیاد مصرف کنید. از خوردن انواع چیپس ها، شکلات، کیک، پیتزا و بستنی پرهیز کنید. غذاهای با پروتئین و فیبر بالا مصرف کنید. تعداد وعده هایتان را در روز بالا برده ولی مقدار غذا را کم کنید.

برنامه غذایی

میوه ها و سبزیجات اجزای مهم و اصلی یک رزیم غذایی سالم هستند. سراغ انواع رنگی آنها رفته و سعی کنید در سالاد ها و … از آنها به وفور استفاد کنید.

گرسنگی نکشید! گرسنگی باعث می شود تا شانس های کاهش وزنتان را از دست بدهید. چون باعث کند شدن سرعت متابولیسم شما می شود. پس منظم و با مقدار وعده های  کم در دفعات زیاد در روز تغذیه ی خود را ادامه دهید.

بیشتر بخوانید   توصیه های غذایی و سلامت برای داشتن بدنی سرحال تر

۲-ورزش

بعد از شام و قبل خواب حدود ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید. این کار به معده ی شما در هضم آسان تر مواد غذایی کمک می کند.

ورزش

از تمرینات هوازی غافل نشوید اما یادتان باشد باید متناسب با ورزش هایی که انجام می دهید میزان آنرا کنترل کنید. در غیر این صورت نتیجه ی عکس و یا حتی بیش از حد انتظارتان می گیرید.

برنامه ی روتین ورزشی مناسب خود را شروع کنید. قبل از شروع تمرین ها حتما مدت زمان خاصی را به گرم کردن بدن خود اختصاص دهید. این مدت می تواند برای مثال ۵ الی ۱۰ دقیقه باشد.

بیشتر بخوانید   تمرین ورزشی صبحگاهی یا عصرگاهی؟ فرقی هم دارد؟!

نکات :

خود را هر روز وزن نکنید! زیرا باعث می شود حس کنید وزنتان کم نمی شود و این امر باعث ایجاد استرس شود.

شنا کردن را آغاز کنید. آسان ترین راه برای رسیدن به بدنی خوش فرم است.

اگر به دنبال نتیجه هستید، عجله نکنید. انتظار دیدن آنها را بعد از یک هفته نداشته باشید. این مسائل زمان می برند. معمولا نتایج بعد از گذشت حدود شش هفته تمرین مناسب و منظم با رعایت رژیم غذایی متناسب خود را نشان می دهند.

بیشتر بخوانید   عضله سازی بی نظیر و غیر قابل باور همزمان با افزایش وزن

اگر هنوز در مدرسه هستید، در رشته ی ورزشی مورد علاقه تان شروع به فعالیت کنید.

هنگام دیدن برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه تان تمرینات سبک انجام بدهید و هنگام تبلیغات بازرگانی تمرینات پیچیده تر  و سخت تری را انجام دهید.

حد و حدود خود را بدانید. اگر دچار آسیب شده اید به خودتان استراحت بدهید. به بدنتان فرصت ترمیم بدهید . در غیر این صورت، مستعد صدمات جدی تری خواهید بود که ممکن است مسیر زندگی تان را به کلی عوض کنند

 

 

 

بدضعیف بودمتوسطخوب بودبسیار عالی ( تعداد ارزیابی ها 2, میانگین: 5٫00 out of 5)
Loading...

گرد آوری شده و ترجمه توسط :ایران ترامپولین

بنیاد محتوا