مشکل اضافه وزن در کشور دوبرابر متوسط جهانی است.

اضافه وزن در ابران و روش مقابله .ترامپولین بهترین ورش

به نقل از خبرگذاری تسنیم :

” احمدی معاون فرهنگی، آموزش‌ و پژوهش وزارت ورزش و جوانان اذعان داشت آمار اضافه وزن و چاقی در کشور ایران دو برابر میانگین جهانی است به طوری که ۶۳ درصد مردم کشور ایران اضافه‌ وزن دارند. و این در حالیست که ۳۳ درصد مردم کشورهای توسعه یافته دچار اضافه وزن هستند که اماری نگران کننده است.”
بله با توجه به افزاش سطح مشغله افراد در زندگی شهری یافتن وقت مناسب جهت اختصاص به ورزش، کاری دشوار است .از طرفی اضافه وزن تنها به بزرگسالان محدود نیست . اگر دقت کرده باشید این روزها کمتر کودکان را در حال بازی و وتفریح در کوچه و خیابان میبینید. والدین ترجیح میدهند کودکانشان در جلو منزل و در امنیت باشند تا در کوچه و خیابان بازی کنند و اینگونه به بازی های رایانه ای روی اورده و عواقب آن منند چاقی و اضافه وزن ، انزوا از جامعه و عدم توسعه توانمندی های قفردی و اجتماعی را برای کودکان ترجیح میدهند. امار کودکانمبتلا به اضافه وزن و بیماری های مرتبط مانند دیابت و پوکی استخوان روز بروز در حال افزایش است و تنها راه موجود برای مقابله با این موضوع تغییر سبک زندگی است. زندگی کم تحرک و تغذیه نامناسب بیماریهای فراوانی را در آینده به دنبال خواهد داشت که ع.اقب آن نتنها گریبان خانواده ها بلکه سیستم درمانی را بزودی خواهد گرفت. گواه این موضوع نیز آمار مرتبط با سن ابتلا به بیماریست که نشان میدهد در ایران ۱۰ الی ۱۵ سال از متوسط سن ابتلای جهانی پایین تر است. آمار های تکان دهنده همچنین نشان میدهد که ۲۰ درصد از مردم کشور دجار دیابت نوع ۱ و ۲ هستند.کلاس های ورزشی

ایران ترامپولین مفتخر است تا با پایبندی بر اصول اخلاقی به توسعه فرهنگ ورزش و نشاط و تغییر سبک زندگی روزمره  در جهت داشتن زندگی پرنشاط  و سلامت همراهی کند.

بدضعیف بودمتوسطخوب بودبسیار عالی ( تعداد ارزیابی ها 3, میانگین: 5٫00 out of 5)
Loading...