فواید ترامپولین برای پوکی استخوان

“جدیدترین دستاورد علم در مورد تمرینات ورزشی و استخوان سازی ممکن است احمقانه به نظر برسد ولی نتایج نشان داده بهترین تمرین این است که خیلی ساده بالا و پایین پرید!!”

0103-Osteoporosis-best-results-trampoline-bounding-bellicon

“بهترین تمرین برای استخوان های سالم.” The New York Times, November 11, 2009

استخوان هایتان را تحت تحت فشار قرار دهید تا قویتر شوند

برای افزایش دانسیته و ترمکیم استخوان ها آنها نیازمند اعمال و استفاده از نیروی وزن هستند..بهترین راه برای اعمال نیروی وزن بر بدن استفاده از نیروی گرانش زمین و عمل کردن برخلاف جهت آن است. این موضوع پریدن را بهترین و طبیعی ترین راهکار افزایش استحکام و تراکم استخان میسازد. در صورتی که به درستی از نیروی وزن استفاده شود ، نیرو و فشار کافی به استخوان ها وارد میشود تا برای ساخت سلول های جدید تحریک شده و سلول های جدید را جایگزین سلول های قدیمی کرده و کلسیم بیشتری جذب کنند که در نهایت منجر به سخت تر شدن استخوان ها میشوند.این امر دقیقا چیزی است که با ترامپولین اتفاق می افتد تنها تفاوت این است که ضربات ناگهانی ناشی از پرش بر روی سطح سخت را برای شما حذف کرده ایم.

0104-Osteoporosis-rebuild-bone-density-bellicon

تنبلی دشمن استخوان ها است

همواره بدون تغذیه مناسب و تحرک کافی در طول زمان علایمی مانند کمر درد ،قوز و شکنندگی در استخوان ها اتفاق می افتد.

0105-Osteoporosis-age-40--60-70-years-bellicon
video-Doctor-Liebell-expert-Osteoporosis-clip-bellicon-574x313

Dr. Donald Liebell, M.D., about Osteoporosis and Osteopenia and exercising on the bellicon

نظر متخصصان در باره پوکی استخوان

پوکی استخوان(OSTEOPOROSIS) بیماری است که وزن و استحکام استخوان ها را کاهش میدهد و آنها را سست کرده و در معرض شکستگی قرار میده. این بیماری در خانم ها ی میانسال و بالاتر بسیار رایج است و میتواند زندگی همه افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته سازمان بین المللی پوکی استخوان (INOF) تقریبا ۹ میلیون آمریکایی از این بیماری رنج برده و در حدود ۴۸ ملیون نفر در با تراکم پایین استخوان در معرض این بیماری هستند.این آمار نشان میدهد تقریبا ۶۰ درصد ازبزرگسالان با سن بالاتر از ۵۰ سال در معرض این بیماری هستند.از هر زن یک نفر و تا یک مرد از هر ۴ مرد در سن ۵۰ و بالاتر به علت این بیماری دچار شکستگی استخوان خواهند شد!!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A